woman using silver laptop

Pół roku na swoim – podsumowanie

Pochodzę z rodziny etatowców, więc przedsiębiorczości i prowadzenia firmy mogę uczyć się tylko na własnych błędach. Od kiedy założyłam firmę, to problemy mnożą się jak grzyby po deszczu. Już pomijając falstart z księgową, to większość błędów była błaha i tak naprawdę mogłam im zaradzić wcześniej.

Podsumowanie pół roku na swoim

Mawiają, że szewc w dziurawych butach chodzi. Cóż to powiedzenie bardzo odwzorowało to jak sama podchodzę do własnej firmy 🙂

Łap moją listę. I jeśli dopiero zakładasz biznes weź sobie ją do serca 😉

  • Brak własnej strategii i comiesięczne sprawdzanie, czy idę w dobrym kierunku.
  • Brak budżetu na nieprzewidziane wydatki. Czasem z powodu choroby dzieciaczków miałam ograniczony czas na pracę. Przez to musiałam zapłacić komuś za opiekę nad dziećmi, kiedy miałam pilne konsultacje.
  • Byłam Zosią-Samosią. Przez pierwsze miesiące wypruwałam sobie żyły. Dosłownie. Spałam po 4h! Dzięki terapii zrozumiałam, że gdy oddam komuś innemu zadanie, to nie znaczy, że jestem beznadziejna. Wręcz przeciwnie, jestem na tyle świadoma swoich możliwości i dojrzała, by zaufać komuś.
  • Przekonania. Tak przed rozwinięciem skrzydeł hamują nas tylko nasze własne przekonania. Niestety ja mam ich dużo w głowie, ale pracuję nad tym 🙂
  • Brak zaufania całkowicie własnej intuicji. Mam bardzo czułą intuicję, tylko problem w tym, że często jej nie słucham… Nie ma tego złego co, by na dobre nie wyszło. Dzięki temu wiem z jakimi klientami na pewno nie chcę współpracować. Nauczyłam się rozpoznawać czerwone flagi i dbam o to, by nie nadwyrężać swojego zdrowia niepotrzebnym stresem.

Pewnie by się znalazło jeszcze parę błędów. Nikt nie jest idealny, również nie ma idealnych biznesów. Możemy jedynie starać się wyłapać własne błędy, zanim narobią większych szkód w naszym biznesie czy życiu.

W następnym odcinku „pół roku na swoim” opowiem Ci o planach na następne półrocze 😊

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart