laptop, workstaion, office-4906312.jpg

Jak delegować zadania? Wirtualna asystentka

Na początek najlepiej określić, jakie są to zadania. Chociaż wirtualna asystentka może posiadać szeroki zakres wiedzy. Jednak specjalizuje się w określonych dziedzinach. Dlatego ustalenie listy zadań, które chcesz zlecić, pomogą stwierdzić jakiej osoby poszukujesz. To tak samo jak z rekrutacją pracownika – musisz najpierw określić stanowisko i zakres obowiązków : )

Jakie zadania wykonuje wirtualna asystentka?

Zakres zadań, które wykonują wirtualne asystentki – jest dość szeroki. Są osoby, które specjalizują się w marketingu, programowaniu, nagrywaniu wideo, rozwijaniu mediów społecznościowych, jak wiele więcej. Dlatego tak ważne jest, by określić – w czym ma Ci pomóc. Ponieważ zakres zadań jest dość związany ze specjalizacją wirtualnej asystentki – bo przecież księgowej nie zlecisz obsługi strony internetowej : )

Określenie zadań czasem sprawia trudność. Ponieważ nasza firma jest jak nasze pierwsze dziecko i trudno oddać komuś ją pod opiekę. Dlatego warto podejść do tego jak do adaptacji przedszkolnej. Czyli zamiast firmę oddać całą pod opiekę, zleć kilka drobnych zadań. Sprawdzisz tym kompetencje i umiejętności wirtualnej asystentki. Również zobaczysz, jak taka współpraca wygląda „od środka”.

Masz trudność w określeniu zadań do oddelegowania? Pobierz spis popularnych zadań wirtualnych asystentek – tutaj.

Jak zlecić pierwsze zadanie wirtualnej asystentce?

Wystarczy napisać do wybranej wirtualnej asystentki i poprosić o bezpłatną rozmowę. Wtedy przedstawi Ci jak pracuje – czego wymaga od Ciebie, jaki jest jej zakres usług. W czasie pierwszej rozmowy dowiesz się, czy wybrana osoba spełnia Twoje oczekiwania oraz jak i w jakich godzinach się z nią kontaktować (mailowo, telefonicznie).

Warto postawić na komunikację, by współpraca przebiegła owocnie. Wirtualne asystentki nie są jasnowidzami, więc konkretnie musisz powiedzieć, na czym Ci zależy oraz jakie problemy techniczne spędzają Ci sen z powiek. Wierz mi, często osoba z zewnątrz podsunie Ci rozwiązanie, na które sama byś nie wpadła : )

Czemu współpraca z wirtualną asystentką nabiera na popularności?

Większość WA działa na zasadzie umowy B2B. Jest to umowa między firmami. To znaczy, że nie jesteś obciążona kosztami utrzymania stanowiska pracy. Płacisz tylko za faktycznie wykonaną pracę. Co daje rozwijającym się firmom korzyść finansową, bo niestety zatrudnienie pracownika etatowego wiąże się z dużymi kosztami (ZUS, US itd.).

Owocnej współpracy! A jeśli potrzebujesz wsparcia technicznego w rozwoju swojej firmy – zobacz moją ofertę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart